Advanced Database Cleaner - Premium 4.0.0 - en to sv_SE translation catalogue (939 entries)

en:  %d item could not be processed. |  %d items could not be processed.
sv_SE[0]:  %d objekt kunde inte behandlas.
sv_SE[1]:  %d objekt kunde inte behandlas.

en:  (local time)
sv_SE:  (lokal tid)

en: %1$d day | %1$d days
sv_SE[0]: %1$d dag
sv_SE[1]: %1$d dagar

en: %1$d hour | %1$d hours
sv_SE[0]: %1$d timme
sv_SE[1]: %1$d timmar

en: %1$d minute | %1$d minutes
sv_SE[0]: %1$d minut
sv_SE[1]: %1$d minuter

en: %1$d second | %1$d seconds
sv_SE[0]: %1$d sekund
sv_SE[1]: %1$d sekunder

en: %1$d/%2$d tasks used
sv_SE: %1$d/%2$d uppgifter använda

en: %d day | %d days
sv_SE[0]: %d dag
sv_SE[1]: %d dagar

en: %d hour | %d hours
sv_SE[0]: %d timme
sv_SE[1]: %d timmar

en: %d month | %d months
sv_SE[0]: %d månad
sv_SE[1]: %d månader

en: %d sec | %d secs
sv_SE[0]: %d sek
sv_SE[1]: %d sek

en: %d second | %d seconds
sv_SE[0]: %d sekund
sv_SE[1]: %d sekunder

en: %d selected
sv_SE: %d valda

en: %d year | %d years
sv_SE[0]: %d år
sv_SE[1]: %d år

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s big option detected | %s big options detected
sv_SE[0]: %s stor option upptäckt
sv_SE[1]: %s stora optioner upptäckta

en: %s big post meta detected
sv_SE: %s stor post-meta upptäcktes

en: %s big transient detected | %s big transients detected
sv_SE[0]: %s stor transient upptäckt
sv_SE[1]: %s stora transienter upptäckta

en: %s big user meta detected
sv_SE: %s stor användarmeta upptäckt

en: %s cron job not scanned | %s cron jobs not scanned
sv_SE[0]: %s cron-jobb inte skannat
sv_SE[1]: %s cron-jobb inte skannade

en: %s cron job with no action | %s cron jobs with no action
sv_SE[0]: %s cron-jobb utan åtgärd
sv_SE[1]: %s cron-jobb utan åtgärd

en: %s duplicated post meta
sv_SE: %s duplicerad post-meta

en: %s duplicated user meta
sv_SE: %s duplicerad användarmeta

en: %s expired transient detected | %s expired transients detected
sv_SE[0]: %s utgången transient upptäckt
sv_SE[1]: %s utgångna transienter upptäckta

en: %s option not scanned | %s options not scanned
sv_SE[0]: %s option inte skannad
sv_SE[1]: %s optioner inte skannade

en: %s post meta not scanned
sv_SE: %s post-meta skannades inte

en: %s site | %s sites
sv_SE[0]: %s webbplats
sv_SE[1]: %s webbplatser

en: %s table not scanned | %s tables not scanned
sv_SE[0]: %s tabell inte skannad
sv_SE[1]: %s tabeller inte skannade

en: %s table to optimize | %s tables to optimize
sv_SE[0]: %s tabell att optimera
sv_SE[1]: %s tabeller att optimera

en: %s table to repair | %s tables to repair
sv_SE[0]: %s tabell att reparera
sv_SE[1]: %s tabeller att reparera

en: %s table with invalid prefix | %s tables with invalid prefix
sv_SE[0]: %s tabell med ogiltigt prefix
sv_SE[1]: %s tabeller med ogiltigt prefix

en: %s transient not scanned | %s transients not scanned
sv_SE[0]: %s transient har inte skannats
sv_SE[1]: %s transienter har inte skannats

en: %s unused post meta
sv_SE: %s oanvänd post-meta

en: %s unused user meta
sv_SE: %s oanvänd användarmeta

en: %s user meta not scanned
sv_SE: %s användarmeta ej skannad

en: 'Keep last' not applicable
sv_SE: 'Behåll senaste' ej tillämpligt

en: (All dates/times are in your local time zone)
sv_SE: (Alla datum/tider är i din lokala tidszon)

en: (All dates/times in the logs are shown in your server's time zone)
sv_SE: (Alla datum/tider i loggarna visas i din servers tidszon)

en: (For technical reasons, tasks will be deactivated after import and you will need to activate them again)
sv_SE: (Av tekniska skäl kommer uppgifter att avaktiveras efter import och du måste aktivera dem igen)

en: (Only the current site will be monitored. Activities on child sites will not be tracked).
sv_SE: (Endast den aktuella webbplatsen kommer att övervakas. Aktiviteter på underordnade webbplatser kommer inte att spåras).

en: (You have %s credits left)
sv_SE: (Du har %s krediter kvar)

en: (You have used all your credits)
sv_SE: (Du har använt alla dina krediter)

en: (local time)
sv_SE: (lokal tid)

en: (to optimize)
sv_SE: (att optimera)

en: 0 KB
sv_SE: 0 kB

en: 0 days
sv_SE: 0 dagar

en: 1 site
sv_SE: 1 webbplats

en: 19 standard cleanup tools
sv_SE: 19 standardverktyg för städning

en: 30-day money-back guarantee. No questions asked.
sv_SE: 30 dagars pengarna-tillbaka-garanti. Inga frågor ställs.

en: 6 data managers
sv_SE: 6 datahanterare

en: 7 dedicated tools for canceled, failed, and completed actions and logs.
sv_SE: 7 dedikerade verktyg för avbrutna, misslyckade och slutförda åtgärder och loggar.

en: A scan is already in progress. Please reload the page to see the current scan status.
sv_SE: En skanning pågår redan. Vänligen ladda om sidan för att se aktuell skanningsstatus.

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action
sv_SE: En sökning pågår. Vänta tills den är klar innan du utför denna åtgärd

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action.
sv_SE: En sökning pågår. Vänligen vänta tills den är klar innan du utför denna åtgärd.

en: Access advanced cleaning options, analytics, and more.
sv_SE: Få tillgång till avancerade städalternativ, analyser och mer.

en: Access comprehensive guides and tutorials
sv_SE: Få tillgång till omfattande guider och handledningar

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Action ID
sv_SE: Åtgärds-ID

en: Action Scheduler canceled actions
sv_SE: Action Scheduler avbrutna åtgärder

en: Action Scheduler canceled logs
sv_SE: Action Scheduler avbrutna loggar

en: Action Scheduler cleaners
sv_SE: Action Scheduler-rensare

en: Action Scheduler completed actions
sv_SE: Action Scheduler slutförda åtgärder

en: Action Scheduler completed logs
sv_SE: Action Scheduler slutförda loggar

en: Action Scheduler failed actions
sv_SE: Action Scheduler misslyckade åtgärder

en: Action Scheduler failed logs
sv_SE: Action Scheduler misslyckade loggar

en: Action Scheduler orphan logs
sv_SE: Action Scheduler föräldralösa loggar

en: Actions to do
sv_SE: Åtgärder att utföra

en: Actionscheduler canceled actions
sv_SE: Avbrutna Action Scheduler-åtgärder

en: Actionscheduler canceled logs
sv_SE: Avbrutna Action Scheduler-loggar

en: Actionscheduler completed actions
sv_SE: Slutförda Action Scheduler-åtgärder

en: Actionscheduler completed logs
sv_SE: Slutförda Action Scheduler-loggar

en: Actionscheduler failed actions
sv_SE: Misslyckade Action Scheduler-åtgärder

en: Actionscheduler failed logs
sv_SE: Misslyckade Action Scheduler-loggar

en: Actionscheduler orphan logs
sv_SE: Föräldralösa Action Scheduler-loggar

en: Activate license
sv_SE: Aktivera licens

en: Activate now
sv_SE: Aktivera nu

en: Activation
sv_SE: Aktivering

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active Tasks
sv_SE: Aktiva uppgifter

en: Active plugins
sv_SE: Aktiva tillägg

en: Activity type
sv_SE: Aktivitetstyp

en: Add-ons activity monitor
sv_SE: Aktivitetsövervakare för tillägg

en: Addon name or slug
sv_SE: Tilläggets namn eller slug

en: Addons activity
sv_SE: Aktivitet för tillägg

en: Addons activity enabled
sv_SE: Tilläggsaktivitet aktiverad

en: Advanced DB Cleaner Pro V4 is finally here!
sv_SE: Advanced DB Cleaner Pro V4 är äntligen här!

en: Advanced filters
sv_SE: Avancerade filter

en: Advanced scan settings & CPU control
sv_SE: Avancerade sökinställningar & CPU-kontroll

en: After a remote scan, see which plugins/themes rely on a given option, table, etc.
sv_SE: Efter en fjärrsökning, se vilka tillägg/teman som är beroende av ett visst alternativ, tabell, etc.

en: Agency plan
sv_SE: Agency-plan

en: All
sv_SE: Alla

en: All cron jobs
sv_SE: Alla cron-jobb

en: All dates/times are in your local time zone
sv_SE: Alla datum/tider är i din lokala tidszon

en: All items
sv_SE: Alla objekt

en: All items cleaned!
sv_SE: Alla objekt städade!

en: All options
sv_SE: Alla alternativ

en: All post meta
sv_SE: Alla inläggs-meta

en: All premium plans include a 30-day money-back guarantee
sv_SE: Alla premiumplaner inkluderar en 30-dagars pengarna-tillbaka-garanti

en: All tables
sv_SE: Alla tabeller

en: All transients
sv_SE: Alla transienter

en: All user meta
sv_SE: Alla användar-meta

en: An error has occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel har inträffat, vänligen försök igen.

en: An error occurred during the remote request. Check the logs for more details.
sv_SE: Ett fel inträffade under fjärrförfrågan. Kontrollera loggarna för mer information.

en: An error occurred while getting the results from the server. Check the logs for more details
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av resultaten från servern. Kontrollera loggarna för mer information

en: An error occurred, please try again.
sv_SE: Ett fel inträffade, vänligen försök igen.

en: An error occurred.
sv_SE: Ett fel uppstod.

en: Analytics enabled
sv_SE: Analys aktiverad

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply (%1s)
sv_SE: Tillämpa (%1s)

en: Apply this to all other items (if applicable)
sv_SE: Tillämpa detta på alla andra objekt (om tillämpligt)

en: Apply to selected (%1s)
sv_SE: Tillämpa på valda (%1s)

en: Are you sure you want to clear the log?
sv_SE: Är du säker på att du vill rensa loggen?

en: Args
sv_SE: Argument

en: As a lifetime license holder, you'll receive a permanent 50% discount, applied to your first purchase and all future renewals.
sv_SE: Som innehavare av en livstidslicens får du en permanent 50% rabatt, tillämpad på ditt första köp och alla framtida förnyelser.

en: Assign specific items to the correct plugin/theme when needed.
sv_SE: Tilldela specifika objekt till rätt tillägg/tema vid behov.

en: Assign the %d selected item(s) to:
sv_SE: Tilldela de %d valda objekten till:

en: At least one menu position must be enabled.
sv_SE: Minst en menyposition måste vara aktiverad.

en: Author
sv_SE: Författare

en: Auto drafts
sv_SE: Automatiska utkast

en: Autoload
sv_SE: Autoladdning

en: Autoload health check
sv_SE: Hälsokontroll för autoladdning

en: Autoload size is big (%s)
sv_SE: Autoladdningsstorlek är stor (%s)

en: Autoload size is good (%s)
sv_SE: Autoladdningsstorlek är bra (%s)

en: Autoload warning threshold
sv_SE: Autoload varningsgräns

en: Automate routine cleanups exactly when you want them.
sv_SE: Automatisera rutinmässiga städningar exakt när du vill ha dem.

en: Automation
sv_SE: Automatisering

en: Automation tasks
sv_SE: Automatiska uppgifter

en: Available in the premium version.
sv_SE: Tillgängligt i premiumversionen.

en: Awesome!
sv_SE: Fantastiskt!

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Basic filters
sv_SE: Grundläggande filter

en: Belongs to
sv_SE: Tillhör

en: Belongs to WordPress
sv_SE: Tillhör WordPress

en: Belongs to:
sv_SE: Tillhör:

en: Bulk actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Business plan
sv_SE: Business-plan

en: Buy V4 bundled with remote scan
sv_SE: Köp V4 paketerad med fjärrskanning

en: Buy credits
sv_SE: Köp krediter

en: Buy credits to use the Remote Scan feature and pay only when you need it. Or simply redeem a credit code if you already have one.
sv_SE: Köp krediter för att använda funktionen Fjärrskanning och betala endast när du behöver den. Eller lös helt enkelt in en kreditkod om du redan har en.

en: By
sv_SE: Av

en: By starting this scan, you agree to anonymously send the local scan results to our secure remote database to improve your scan accuracy. No personal data is collected.
sv_SE: Genom att starta denna sökning godkänner du att anonymt skicka de lokala sökresultaten till vår säkra fjärrdatabas för att förbättra din sökprecision. Inga personuppgifter samlas in.

en: CPU pause time
sv_SE: CPU-paustid

en: CPU rest time
sv_SE: CPU-vilotid

en: CPU work time
sv_SE: CPU-arbetstid

en: Calculating...
sv_SE: Beräknar...

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Canceled actions
sv_SE: Avbrutna åtgärder

en: Canceled logs
sv_SE: Avbrutna loggar

en: Cannot be deleted or edited!
sv_SE: Kan inte raderas eller redigeras!

en: Cannot clear the log file content.
sv_SE: Kan inte rensa loggfilens innehåll.

en: Check autoloaded options and spot heavy offenders. Then flip autoload on/off as needed.
sv_SE: Kontrollera autoladdade alternativ och upptäck tunga poster. Växla sedan autoladdning på/av efter behov.

en: Check license status
sv_SE: Kontrollera licensstatus

en: Choose the method used for database cleanup operations. SQL offers direct database manipulation, while Native uses WordPress functions.
sv_SE: Välj den metod som används för databasrensning. SQL erbjuder direkt databasmanipulation, medan Native använder WordPress-funktioner.

en: Clean %d selected items?
sv_SE: Städa %d valda objekt?

en: Clean all %s?
sv_SE: Städa alla %s?

en: Clean up
sv_SE: Städa

en: Cleanup completed successfully!
sv_SE: Städning slutfördes utan problem!

en: Cleanup events log for:
sv_SE: Händelselogg för städning av:

en: Cleanup method
sv_SE: Rensningsmetod

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear events log anytime you want
sv_SE: Rensa händelseloggen när du vill

en: Clear log
sv_SE: Rensa logg

en: Clear the log?
sv_SE: Rensa loggen?

en: Clear these events log?
sv_SE: Rensa denna händelselogg?

en: Cleared successfully!
sv_SE: Rensades framgångsrikt!

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Collapse sidebar
sv_SE: Minimera sidopanelen

en: Collecting PHP files to scan
sv_SE: Samlar in PHP-filer för att söka

en: Collecting files
sv_SE: Samlar in filer

en: Collecting the PHP files to be scanned. This process may take some time, depending on the number of plugin and theme files you have.
sv_SE: Samlar in PHP-filerna som ska genomsökas. Denna process kan ta lite tid beroende på antalet tilläggs- och temafiler du har.

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Complete activity timeline
sv_SE: Komplett aktivitetstidslinje

en: Completed actions
sv_SE: Slutförda åtgärder

en: Completed logs
sv_SE: Slutförda loggar

en: Completed successfully!
sv_SE: Slutfördes framgångsrikt!

en: Configure performance-related settings for database cleanup operations and optimization.
sv_SE: Konfigurera prestandarelaterade inställningar för databasrensning och optimering.

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contact us for personalized assistance
sv_SE: Kontakta oss för personlig assistans

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Contribute corrections
sv_SE: Bidra med korrigeringar

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Count
sv_SE: Antal

en: Create as many automation tasks as you need.
sv_SE: Skapa så många automatiska uppgifter som du behöver.

en: Create scheduled tasks
sv_SE: Skapa schemalagda uppgifter

en: Create task
sv_SE: Skapa uppgift

en: Created successfully!
sv_SE: Skapades framgångsrikt!

en: Created:
sv_SE: Skapad:

en: Credit code
sv_SE: Kreditkod

en: Credits used today:
sv_SE: Krediter använda idag:

en: Cron jobs
sv_SE: Cron-jobb

en: Cross-check your items with a curated cloud database for improved ownership accuracy.
sv_SE: Korskontrollera dina objekt mot en kurerad molndatabas för förbättrad ägarprecision.

en: Current Database Size
sv_SE: Aktuell databasstorlek

en: Custom date range filtering
sv_SE: Filtrering med anpassat datumintervall

en: DB analytics
sv_SE: DB-analys

en: DB size (MB)
sv_SE: DB-storlek (MB)

en: Daily
sv_SE: Dagligen

en: Daily limit will reset in:
sv_SE: Daglig begränsning återställs om:

en: Database
sv_SE: Databas

en: Database analytics overview
sv_SE: Översikt för databasanalys

en: Database rows batches
sv_SE: Batcher för databasrader

en: Database size
sv_SE: Databasstorlek

en: Database size chart
sv_SE: Diagram över databasstorlek

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date (UTC)
sv_SE: Datum (UTC)

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Deactivate license
sv_SE: Avaktivera licens

en: Deactivation
sv_SE: Avaktivering

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete %d item? | Delete %d items?
sv_SE[0]: Radera %d objekt?
sv_SE[1]: Radera %d objekt?

en: Delete all data from a table without deleting the table itself.
sv_SE: Radera alla data från en tabell utan att radera själva tabellen.

en: Delete task?
sv_SE: Radera uppgift?

en: Delete the selected items.
sv_SE: Radera de valda objekten.

en: Delete the table with all its data.
sv_SE: Radera tabellen med alla dess data.

en: Deleted successfully!
sv_SE: Raderades framgångsrikt!

en: Designed for networks, manage cleanup across sites.
sv_SE: Designad för nätverk, hantera städning över webbplatser.

en: Detailed tasks events logging
sv_SE: Detaljerad loggning av uppgiftshändelser

en: Direct SQL queries
sv_SE: Direkta SQL-frågor

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Don't assign to any category
sv_SE: Tilldela inte till någon kategori

en: Don't forget to make a backup of your database first!
sv_SE: Glöm inte att göra en säkerhetskopia av din databas först!

en: Done
sv_SE: Klar

en: Done!
sv_SE: Klart!

en: Download file
sv_SE: Ladda ner fil

en: Duplicated
sv_SE: Duplicerad

en: Duplicated comment meta
sv_SE: Duplicerade kommentars-meta

en: Duplicated commentmeta
sv_SE: Duplicerade kommentars-meta

en: Duplicated post meta
sv_SE: Duplicerade inläggs-meta

en: Duplicated postmeta
sv_SE: Duplicerade inläggs-meta

en: Duplicated term meta
sv_SE: Duplicerade term-meta

en: Duplicated termmeta
sv_SE: Duplicerade term-meta

en: Duplicated user meta
sv_SE: Duplicerade användar-meta

en: Duplicated usermeta
sv_SE: Duplicerade användar-meta

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit -Belongs to-
sv_SE: Redigera -Tillhör-

en: Edit scan result
sv_SE: Redigera sökresultat

en: Edited:
sv_SE: Redigerad:

en: Empty
sv_SE: Töm

en: Empty %d table? | Empty %d tables?
sv_SE[0]: Töm %d tabell?
sv_SE[1]: Töm %d tabeller?

en: Empty rows
sv_SE: Töm rader

en: Empty!
sv_SE: Tom!

en: Enable addons activity
sv_SE: Aktivera tilläggsaktivitet

en: Enable analytics
sv_SE: Aktivera analys

en: Enhancing local scan accuracy via remote server analysis. Each credit enables one request to improve detection of tables, options, and other elements linked to specific plugins and themes.
sv_SE: Förbättrar lokal skanningsnoggrannhet via fjärrserveranalys. Varje kredit möjliggör en förfrågan för att förbättra upptäckten av tabeller, alternativ och andra element kopplade till specifika tillägg och teman.

en: Enter number
sv_SE: Ange nummer

en: Enter your credit code
sv_SE: Ange din kreditkod

en: Error!
sv_SE: Fel!

en: Errors log
sv_SE: Fellogg

en: Events log
sv_SE: Händelselogg

en: Events will appear here when the task runs.
sv_SE: Händelser kommer att visas här när uppgiften körs.

en: Every %s
sv_SE: Varje %s

en: Exact match
sv_SE: Exakt matchning

en: Exact match scan
sv_SE: Sökning efter exakt matchning

en: Executed %s
sv_SE: Utfördes %s

en: Execution logs for scheduled tasks
sv_SE: Exekveringsloggar för schemalagda uppgifter

en: Expand sidebar
sv_SE: Expandera sidopanelen

en: Expiration date
sv_SE: Utgångsdatum

en: Expired
sv_SE: Utgången

en: Expired at
sv_SE: Gick ut den

en: Expired transients
sv_SE: Utgångna transienter

en: Expires at:
sv_SE: Går ut:

en: FAQ
sv_SE: Vanliga frågor

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Failed actions
sv_SE: Misslyckade åtgärder

en: Failed logs
sv_SE: Misslyckade loggar

en: Failed to dismiss the notification.
sv_SE: Misslyckades med att avfärda aviseringen.

en: Failed to get the file content.
sv_SE: Misslyckades med att hämta filinnehållet.

en: Failed to sync balance.
sv_SE: Misslyckades att synkronisera saldo.

en: Failed to update balance.
sv_SE: Misslyckades att uppdatera saldo.

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: File content chunks
sv_SE: Filinnehållsbitar

en: File content chunks (in KB)
sv_SE: Filinnehållsblock (i kB)

en: File line batches
sv_SE: Batcher för filrader

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Filter items by name patterns, metadata, and precise criteria.
sv_SE: Filtrera objekt efter namnmönster, metadata och exakta kriterier.

en: Find answers to common questions
sv_SE: Hitta svar på vanliga frågor

en: For any remaining items from the previous step, the scan will attempt to find partial matches for items names.
sv_SE: För eventuella återstående objekt från föregående steg kommer sökningen att försöka hitta partiella matchningar för objektnamn.

en: For technical reasons, all automation tasks imported from the previous version have been paused. Please review your tasks and reactivate those you wish to continue using.
sv_SE: Av tekniska skäl har alla automatiska uppgifter som importerats från den tidigare versionen pausats. Vänligen granska dina uppgifter och återaktivera de som du vill fortsätta använda.

en: Forced timeouts occurred:
sv_SE: Tvingade timeouter inträffade:

en: Found in
sv_SE: Hittades i

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Free Plan
sv_SE: Gratisplan

en: Frequency
sv_SE: Frekvens

en: Frequency:
sv_SE: Frekvens:

[ctx: Friendly date and time format (e.g. December 10, 2025 3:45 PM)]
en: F j, Y g:i A
sv_SE: j F Y H:i

[ctx: Friendly date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
sv_SE: j F, Y

en: From
sv_SE: Från

en: Full
sv_SE: Fullständig

en: General cleanup
sv_SE: Allmän städning

en: Generated on:
sv_SE: Genererad den:

en: Get expert assistance and early access to new features.
sv_SE: Få experthjälp och tidig tillgång till nya funktioner.

en: Get help with technical issues, billing ...
sv_SE: Få hjälp med tekniska problem, fakturering...

en: Get started by creating your first automated cleaning task.
sv_SE: Kom igång genom att skapa din första automatiska städuppgift.

en: Get the full version 4
sv_SE: Skaffa den fullständiga version 4

en: Go to License
sv_SE: Gå till licens

en: Go to automation
sv_SE: Gå till automatisering

en: Go to settings
sv_SE: Gå till inställningar

en: Go to settings to activate license
sv_SE: Gå till inställningar för att aktivera licens

en: Has action
sv_SE: Har åtgärd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Here are the results of your data import
sv_SE: Här är resultaten av din dataimport

en: Hide filters
sv_SE: Dölj filter

en: Hide scan process details
sv_SE: Dölj detaljer för sökprocessen

en: Hide/show tabs
sv_SE: Dölj/visa flikar

en: Home URL
sv_SE: Hem-URL

en: How to get to the full version - 50% OFF forever
sv_SE: Hur du får fullversionen - 50% RABATT för alltid

en: I already did
sv_SE: Jag har redan gjort det

en: If enabled, the plugin will list every table in your database, including those with invalid prefix, typically belonging to other WordPress installations or unrelated projects. If you're unsure, keep this option disabled.
sv_SE: Om aktiverat kommer tillägget att lista varje tabell i din databas, inklusive de med ogiltigt prefix, som vanligtvis tillhör andra WordPress-installationer eller orelaterade projekt. Om du är osäker, behåll detta alternativ inaktiverat.

en: If enabled, the plugin will run a daily task to analyze your database and tables locally, so you can view relevant statistics in the plugin dashboard.
sv_SE: Om aktiverat kommer tillägget att köra en daglig uppgift för att analysera din databas och tabeller lokalt, så att du kan se relevant statistik i tilläggets instrumentpanel.

en: If enabled, the plugin will track the activity of your plugins/themes when they get activated, deactivated or uninstalled. Providing a complete history of your addons activity.
sv_SE: Om aktiverat kommer tillägget att spåra aktiviteten för dina tillägg/teman när de aktiveras, inaktiveras eller avinstalleras. Ger en komplett historik över din tilläggsaktivitet.

en: If you need more activations, you can upgrade by paying the difference between plans.
sv_SE: Om du behöver fler aktiveringar, kan du uppgradera genom att betala skillnaden mellan planerna.

en: Import Keep Last
sv_SE: Importera "Behåll senaste"

en: Import all your automation tasks and schedules.
sv_SE: Importera alla dina automatiska uppgifter och scheman.

en: Import completed
sv_SE: Import slutförd

en: Import data from previous version
sv_SE: Importera data från föregående version

en: Import manual corrections
sv_SE: Importera manuella korrigeringar

en: Import tasks
sv_SE: Importera uppgifter

en: Import your custom manual corrections you made in the previous version
sv_SE: Importera dina anpassade manuella korrigeringar som du gjorde i den föregående versionen

en: In
sv_SE: Om

en: In premium
sv_SE: I premium

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Inactive plugins
sv_SE: Inaktiva tillägg

en: Indicates whether a transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
sv_SE: Indikerar huruvida en transient autoladdas eller inte. Värden för autoladdning är: yes, on, auto, auto-on. Värden för att inte autoladda är: no, off, auto-off

en: Indicates whether an option is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
sv_SE: Indikerar huruvida ett alternativ autoladdas eller inte. Värden för autoladdning är: yes, on, auto, auto-on. Värden för att inte autoladda är: no, off, auto-off

en: Indicates whether an transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
sv_SE: Indikerar huruvida en transient autoladdas eller inte. Värden för autoladdning är: yes, on, auto, auto-on. Värden för att inte autoladda är: no, off, auto-off

en: Individual or multiple table selection
sv_SE: Val av enskilda eller flera tabeller

en: Info & logs
sv_SE: Info & loggar

en: Info: the remote scan is taking more than expected!
sv_SE: Info: fjärrsökningen tar längre tid än förväntat!

en: Inspect revisions, unused post meta, and other items with full context prior to deletion.
sv_SE: Inspektera revisioner, oanvända inläggs-meta och andra objekt med full kontext före radering.

en: Installed
sv_SE: Installerad

en: Installed on
sv_SE: Installerad den

en: Interval
sv_SE: Intervall

en: Interval (secs)
sv_SE: Intervall (sek)

en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

en: Invalid credit code. Please check and try again.
sv_SE: Ogiltig kreditkod. Vänligen kontrollera och försök igen.

en: Invalid item ID
sv_SE: Ogiltigt objekt-ID

en: Invalid license key.
sv_SE: Ogiltig licensnyckel.

en: Invalid or empty system information
sv_SE: Ogiltig eller tom systeminformation

en: Invalid prefix
sv_SE: Ogiltigt prefix

en: Invalid table prefix!
sv_SE: Ogiltigt tabellprefix!

en: Item name mismatch
sv_SE: Namn på objekt matchar inte

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Items below are duplicate post meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
sv_SE: Objekten nedan är duplicerade inläggs-metaposter. Du kan radera dem säkert, eftersom originalposterna bevaras automatiskt.

en: Items below are duplicate user meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
sv_SE: Objekten nedan är duplicerade användar-metaposter. Du kan radera dem säkert, eftersom originalposterna bevaras automatiskt.

en: Items below are unused post meta (linked to missing posts). You can safely delete them.
sv_SE: Objekten nedan är oanvända inläggs-meta (kopplade till saknade inlägg). Du kan radera dem säkert.

en: Items below are unused user meta (linked to missing users). You can safely delete them.
sv_SE: Objekten nedan är oanvända användar-meta (kopplade till saknade användare). Du kan radera dem säkert.

en: Items below exceed 150KB, which is considered large! Please review them.
sv_SE: Objekten nedan överstiger 150kB, vilket anses stort! Vänligen granska dem.

en: Items below have invalid prefixes, indicating they likely originate from other WordPress installations or unrelated projects.
sv_SE: Objekten nedan har ogiltiga prefix, vilket indikerar att de sannolikt härrör från andra WordPress-installationer eller orelaterade projekt.

en: Items below have not been scanned yet. Click the button above to scan them and identify their associated plugin or theme.
sv_SE: Objekten nedan har inte skannats ännu. Klicka på knappen ovan för att skanna dem och identifiera deras associerade tillägg eller tema.

en: Items below seem to be orphaned. However, please ensure you only delete entries you are certain are safe to remove.
sv_SE: Objekten nedan verkar vara föräldralösa. Se dock till att du bara tar bort poster du är säker på är säkra att ta bort.

en: Items per page
sv_SE: Objekt per sida

en: Items to clean
sv_SE: Objekt att städa

en: Items to clean:
sv_SE: Objekt att städa:

en: Items to scan
sv_SE: Objekt att söka

en: Items will not be assigned to any plugin/theme and will be marked as 'not scanned'
sv_SE: Objekt kommer inte att tilldelas något tillägg/tema och kommer att markeras som 'ej skannade'

en: KB
sv_SE: kB

en: Keep Last
sv_SE: Behåll senaste

en: Keep data from the last X days from being displayed or cleaned. The plugin will only show and clean data older than the number of days or items you specify.
sv_SE: Skydda data från de senaste X dagarna från att visas eller städas. Tillägget kommer endast att visa och städa data som är äldre än det antal dagar eller objekt du anger.

en: Keep last
sv_SE: Behåll senaste

en: Keep the last N items per post or entity and delete the rest.
sv_SE: Behåll de senaste N objekten per inlägg eller entitet och radera resten.

en: Keep the last X items for each parent (e.g., the last 5 revisions per post). If an item has no parent, keep the last X items globally.
sv_SE: Behåll de senaste X objekten för varje förälder (t.ex. de senaste 5 revisionerna per inlägg). Om ett objekt inte har någon förälder, behåll de senaste X objekten globalt.

en: Keep the latest items per day and delete older ones.
sv_SE: Behåll de senaste objekten per dag och radera äldre.

en: Known plugins using this item
sv_SE: Kända tillägg som använder detta objekt

en: Known themes using this item
sv_SE: Kända teman som använder detta objekt

en: Language
sv_SE: Språk

en: Last 30 days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 90 days
sv_SE: Senaste 90 dagarna

en: Last analytics execution failed on:
sv_SE: Senaste analyskörningen misslyckades den:

en: Last analytics execution was successful on:
sv_SE: Senaste analyskörningen lyckades den:

en: Last failed addons activity execution
sv_SE: Senaste misslyckades tilläggsaktivitetskörning

en: Last failed analytics execution
sv_SE: Senaste misslyckades analyskörning

en: Last info refresh:
sv_SE: Senaste informationsuppdatering:

en: Last run:
sv_SE: Senaste körning:

en: Last successful addons activity execution
sv_SE: Senaste lyckade tilläggsaktivitetskörning

en: Last successful analytics execution
sv_SE: Senaste lyckade analyskörning

en: Learn more about Premium features
sv_SE: Lär dig mer om Premium-funktioner

en: Left sidebar menu
sv_SE: Vänster sidofältsmeny

en: Less accurate
sv_SE: Mindre exakt

en: Less filters
sv_SE: Färre filter

en: License
sv_SE: Licens

en: License activated successfully.
sv_SE: Licensen aktiverades framgångsrikt.

en: License check completed.
sv_SE: Licenskontroll slutförd.

en: License deactivated successfully.
sv_SE: Licensen avaktiverades framgångsrikt.

[ctx: License expiration date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
sv_SE: j F, Y

en: License expiry/renewal
sv_SE: Licensens utgång/förnyelse

en: License key
sv_SE: Licensnyckel

en: License plan
sv_SE: Licensplan

en: License status
sv_SE: Licensstatus

en: Lifetime
sv_SE: Livstid

en: Limited
sv_SE: Begränsad

en: Loading ...
sv_SE: Laddar...

en: Loading data...
sv_SE: Laddar data...

en: Loading settings...
sv_SE: Laddar inställningar...

en: Local & remote scan
sv_SE: Lokal & fjärrsökning

en: Local scan
sv_SE: Lokal sökning

en: Local scan only
sv_SE: Endast lokal sökning

en: Local time
sv_SE: Lokal tid

en: Log ID
sv_SE: Logg-ID

en: Log date (UTC)
sv_SE: Loggdatum (UTC)

en: Lost space
sv_SE: Förlorat utrymme

en: Manage and deeply clean Tables, Options, Post Meta, User Meta, Transients, and Cron Jobs.
sv_SE: Hantera och djuprensa tabeller, alternativ, inläggs-meta, användar-meta, transienter och cron-jobb.

en: Manage your license from this section.
sv_SE: Hantera din licens från den här sektionen.

en: Manual corrections
sv_SE: Manuella korrigeringar

en: Many Premium Features
sv_SE: Många Premium-funktioner

en: Max execution time
sv_SE: Max exekveringstid

en: Max retries reached
sv_SE: Max antal försök uppnått

en: Maybe Later
sv_SE: Kanske senare

en: Memory Limit
sv_SE: Minnesgräns

en: Memory limit
sv_SE: Minnesgräns

en: Menu placement
sv_SE: Menyplacering

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Meta / relations
sv_SE: Meta / relationer

en: Meta key
sv_SE: Metanyckel

en: Meta value
sv_SE: Metavärde

en: Monitor per-table size and row count trends to spot issues early.
sv_SE: Övervaka trender för tabellstorlek och radantal för att upptäcka problem tidigt.

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: More accurate
sv_SE: Mer exakt

en: More filters
sv_SE: Fler filter

en: More info
sv_SE: Mer info

en: Multisite support
sv_SE: Multisite-stöd

en: Multisite: filter by site
sv_SE: Multisite: filtrera efter webbplats

en: Must-use plugins
sv_SE: Permanentaktiverade tillägg

en: My account
sv_SE: Mitt konto

en: MySQL version
sv_SE: MySQL-version

en: N/A
sv_SE: E/T

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name & start date are required
sv_SE: Namn och startdatum krävs

en: Name not found!
sv_SE: Namnet hittades inte!

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: Native WP functions
sv_SE: Inbyggda WP-funktioner

en: Network active plugins
sv_SE: Nätverksaktiva tillägg

en: Network admin menu
sv_SE: Nätverksadministratörsmeny

en: Never expires
sv_SE: Går aldrig ut

en: New automated task
sv_SE: Ny automatisk uppgift

en: Next run
sv_SE: Nästa körning

en: Next run:
sv_SE: Nästa körning:

en: No
sv_SE: Nej

en: No action selected!
sv_SE: Ingen åtgärd vald!

en: No activity found for the applied filters. Try different filters.
sv_SE: Ingen aktivitet hittades för de tillämpade filtren. Prova andra filter.

en: No activity found!
sv_SE: Ingen aktivitet hittades!

en: No credits found associated with your license.
sv_SE: Inga krediter hittades kopplade till din licens.

en: No credits found for your Pro license. Please buy or redeem credits to use the remote scan feature.
sv_SE: Inga krediter hittades för din Pro-licens. Vänligen köp eller lös in krediter för att använda fjärrskanningsfunktionen.

en: No data available
sv_SE: Inga data tillgängliga

en: No data available!
sv_SE: Inga data tillgängliga!

en: No data found
sv_SE: Inga data hittades

en: No data to import. You can uninstall the previous version(s)
sv_SE: Inga data att importera. Du kan avinstallera tidigare version(er)

en: No events recorded
sv_SE: Inga händelser registrerade

en: No items are kept with this configuration.
sv_SE: Inga objekt behålls med denna konfiguration.

en: No items selected!
sv_SE: Inga objekt valda!

en: No license key found to check.
sv_SE: Ingen licensnyckel hittades att kontrollera.

en: No operations selected yet
sv_SE: Inga åtgärder valda ännu

en: No remote scan credits available. Buy or redeem credits to use remote scan.
sv_SE: Inga fjärrskanningskrediter tillgängliga. Köp eller lös in krediter för att använda fjärrskanning.

en: No tables match your search.
sv_SE: Inga tabeller matchar din sökning.

en: No tasks found!
sv_SE: Inga uppgifter hittades!

en: No, not good enough
sv_SE: Nej, inte tillräckligt bra

en: Not installed
sv_SE: Ej installerad

en: Not scanned
sv_SE: Ej skannad

en: Not scanned yet!
sv_SE: Ej skannad ännu!

en: Not supported
sv_SE: Stöds ej

en: Not supported!
sv_SE: Stöds ej!

en: Note:
sv_SE: Obs:

en: Note: Analytics data is refreshed every 24 hours.
sv_SE: Obs: Analysdata uppdateras var 24:e timme.

en: Object ID
sv_SE: Objekt-ID

en: Ok, you deserved it
sv_SE: Okej, ni har förtjänat det

en: Once
sv_SE: En gång

en: Once cleaned, this action cannot be undone!
sv_SE: När det är städat kan denna åtgärd inte ångras!

en: Once daily
sv_SE: En gång dagligen

en: Once deleted, this action cannot be undone!
sv_SE: När det är raderat kan denna åtgärd inte ångras!

en: Once emptied, this action cannot be undone!
sv_SE: När den väl är tömd kan denna åtgärd inte ångras!

en: Once hourly
sv_SE: En gång i timmen

en: Once monthly
sv_SE: En gång i månaden

en: Once weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: Once you activate, deactivate or uninstall addons, they will appear here.
sv_SE: När du aktiverar, inaktiverar eller avinstallerar tillägg kommer de att visas här.

en: Optimize
sv_SE: Optimera

en: Optimize tables
sv_SE: Optimera tabeller

en: Option name
sv_SE: Alternativnamn

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Orphan
sv_SE: Föräldralös

en: Orphan logs
sv_SE: Föräldralösa loggar

en: Orphans
sv_SE: Föräldralösa objekt

en: Other settings
sv_SE: Andra inställningar

en: Other settings to configure the plugin behavior.
sv_SE: Andra inställningar för att konfigurera tilläggets beteende.

en: Overhead
sv_SE: Dataöverskott

en: Override manual corrections?
sv_SE: Åsidosätt manuella korrigeringar?

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PHP version
sv_SE: PHP-version

en: Parent theme
sv_SE: Föräldratema

en: Partial match
sv_SE: Partiell matchning

en: Partial match scan
sv_SE: Sökning efter partiell matchning

en: Partially successful
sv_SE: Delvis lyckat

en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Paused Tasks
sv_SE: Pausade uppgifter

en: Performance settings
sv_SE: Prestandainställningar

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Admin
sv_SE: Placerar tilläggsmenyn på vänster sida i din WP-admin.

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Network Admin.
sv_SE: Placerar tilläggsmenyn på vänster sida i din WP Nätverksadministratör.

en: Places the plugin menu under the WP Tools menu
sv_SE: Placerar tilläggsmenyn under WP Verktyg-menyn

en: Please activate your license key to receive plugin updates.
sv_SE: Vänligen aktivera din licensnyckel för att ta emot uppdateringar av tillägget.

en: Please activate your plugin license first to perform a remote scan.
sv_SE: Vänligen aktivera din tilläggslicens först för att utföra en fjärrskanning.

en: Please ensure that the CPU usage settings respect the indicated min and max acceptable values.
sv_SE: Vänligen se till att inställningarna för CPU-användning respekterar de angivna lägsta och högsta acceptabla värdena.

en: Please ensure that the scan settings respect the indicated min and max acceptable values.
sv_SE: Vänligen se till att skanningsinställningarna respekterar de angivna lägsta och högsta acceptabla värdena.

en: Please enter a credit code.
sv_SE: Vänligen ange en kreditkod.

en: Please enter a valid number
sv_SE: Ange ett giltigt nummer

en: Please enter valid numbers for the performance settings
sv_SE: Ange giltiga siffror för prestandainställningarna

en: Please enter valid numbers for the scan settings
sv_SE: Ange giltiga nummer för sökinställningarna

en: Please select a table!
sv_SE: Välj en tabell!

en: Please select an action to apply!
sv_SE: Vänligen välj en åtgärd att utföra!

en: Please select at least one item to apply the action!
sv_SE: Vänligen välj minst ett objekt för att utföra åtgärden!

en: Please select valid start and end dates.
sv_SE: Välj giltiga start- och slutdatum.

en: Please upgrade WordPress to %s or higher to use the plugin without issues.
sv_SE: Vänligen uppgradera WordPress till %s eller högre för att använda tillägget utan problem.

en: Please upgrade your PHP to %s or higher to use the plugin without issues.
sv_SE: Vänligen uppgradera din PHP till %s eller högre för att använda tillägget utan problem.

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: Plugins cron jobs
sv_SE: Tilläggs-cron-jobb

en: Plugins items
sv_SE: Tilläggsobjekt

en: Plugins meta
sv_SE: Tilläggs-meta

en: Plugins options
sv_SE: Tilläggsalternativ

en: Plugins tables
sv_SE: Tilläggstabeller

en: Plugins transients
sv_SE: Tilläggstransienter

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post Max Size
sv_SE: Max storlek för inlägg

en: Post meta
sv_SE: Inläggs-meta

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Pre-sale Question
sv_SE: Fråga före köp

en: Prefix status
sv_SE: Prefixstatus

en: Premium Features Selected
sv_SE: Premiumfunktioner valda

en: Premium items (won't be cleaned)
sv_SE: Premiumobjekt (kommer inte att rensas)

en: Premium only
sv_SE: Endast premium

en: Preparing items to scan
sv_SE: Förbereder objekt för sökning

en: Preparing local scan results
sv_SE: Förbereder lokala sökresultat

en: Preserve items from the last X days from being cleaned.
sv_SE: Skydda objekt från de senaste X dagarna från att rensas.

en: Preserve your -Keep Last- settings and configurations
sv_SE: Bevara dina inställningar för "Behåll senaste"

en: Preview before you clean
sv_SE: Förhandsgranska innan du städar

en: Priority Support
sv_SE: Prioriterad support

en: Priority email support
sv_SE: Prioriterad e-postsupport

en: Priority support
sv_SE: Prioriterad support

en: Pro - lifetime
sv_SE: Pro - livstid

en: Pro-lifetime
sv_SE: Pro-livstid

en: Proceed
sv_SE: Fortsätt

en: Processing ...
sv_SE: Bearbetar...

en: Processing, please wait...
sv_SE: Bearbetar, vänligen vänta...

en: Quick ranges
sv_SE: Snabbintervall

en: Quickly locate items to clean, optimize, or manage with preset filters.
sv_SE: Hitta snabbt objekt att städa, optimera eller hantera med förinställda filter.

en: Raw data
sv_SE: Rådata

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Redeem
sv_SE: Lös in

en: Redeem credit code
sv_SE: Lös in kreditkod

en: Redeeming...
sv_SE: Löser in...

en: Reduce CPU usage
sv_SE: Minska CPU-användning

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Refresh analytics
sv_SE: Uppdatera analys

en: Refresh credits info
sv_SE: Uppdatera kreditinformation

en: Refresh data
sv_SE: Uppdatera data

en: Refresh info
sv_SE: Uppdatera info

en: Refreshing ..
sv_SE: Uppdaterar..

en: Refreshing...
sv_SE: Uppdaterar...

en: Regex scan (skipped)
sv_SE: Regex-sökning (hoppades över)

en: Remind me in a week
sv_SE: Påminn mig om en vecka

en: Remind me later
sv_SE: Påminn mig senare

en: Remote Scan Credits
sv_SE: Fjärrskanningskrediter

en: Remote Scan Credits:
sv_SE: Fjärrskanningskrediter:

en: Remote SmartScan™
sv_SE: Fjärr-SmartScan™

en: Remote scan
sv_SE: Fjärrsökning

en: Remote scan credits
sv_SE: Krediter för fjärrsökning

en: Remote scan daily limit reached. Wait for reset or upgrade for higher limits.
sv_SE: Daglig gräns för fjärrskanning nådd. Vänta på återställning eller uppgradera för högre gränser.

en: Repair
sv_SE: Reparera

en: Repair a possibly corrupted table (for certain storage engines only).
sv_SE: Reparera en eventuellt korrupt tabell (endast för vissa lagringsmotorer).

en: Repair tables
sv_SE: Reparera tabeller

en: Request failed
sv_SE: Begäran misslyckades

en: Requesting remote scan
sv_SE: Begär fjärrsökning

en: Reset filters
sv_SE: Återställ filter

en: Retention by count
sv_SE: Bevarande efter antal

en: Retention by date
sv_SE: Bevarande efter datum

en: Retry
sv_SE: Försök igen

en: Retry sending the request
sv_SE: Försök skicka förfrågan igen

en: Retrying...
sv_SE: Försöker igen...

en: Revisions
sv_SE: Revisioner

en: Revisions, Auto drafts, unused postmeta, unused usermeta, expired transients, and more.
sv_SE: Revisioner, automatiska utkast, oanvända inläggs-meta, oanvända användar-meta, utgångna transienter och mer.

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Run cleanup
sv_SE: Kör städning

en: Run selected cleanups
sv_SE: Kör valda städningar

en: Running now
sv_SE: Körs nu

en: Runs in %s
sv_SE: Körs om %s

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Saving...
sv_SE: Sparar...

en: Scan
sv_SE: Sökning

en: Scan completed
sv_SE: Sökning slutförd

en: Scan details
sv_SE: Sökdetaljer

en: Scan in progress
sv_SE: Sökning pågår

en: Scan max execution time
sv_SE: Maximal skanningskörningstid

en: Scan options, tables, post meta, and more to identify their plugin/theme owners and detect orphans.
sv_SE: Skanna alternativ, tabeller, inläggs-meta och mer för att identifiera deras ägare (tillägg/teman) och upptäcka föräldralösa objekt.

en: Scan progress
sv_SE: Sökförlopp

en: Scan settings
sv_SE: Sökinställningar

en: Scan started
sv_SE: Sökning startad

en: Scan stopped
sv_SE: Sökning stoppad

en: Scan timeout occurred!
sv_SE: Sökningstimeout inträffade!

en: Scan type
sv_SE: Söktyp

en: Scheduled at (UTC)
sv_SE: Schemalagd till (UTC)

en: Search and filter activities
sv_SE: Sök och filtrera aktiviteter

en: Search for
sv_SE: Sök efter

en: Search in
sv_SE: Sök i

en: Search...
sv_SE: Sök...

en: Security check failed! Invalid nonce.
sv_SE: Säkerhetskontrollen misslyckades! Ogiltig nonce.

en: See exactly tables added/deleted
sv_SE: Se exakt vilka tabeller som lagts till/tagits bort

en: See what was cleaned and when
sv_SE: Se vad som städades och när

en: See when an addon was activated or removed
sv_SE: Se när ett tillägg aktiverades eller togs bort

en: See when plugins are activated, deactivated, or uninstalled, then filter the timeline.
sv_SE: Se när tillägg aktiveras, inaktiveras eller avinstalleras, och filtrera sedan tidslinjen.

en: Select All
sv_SE: Markera alla

en: Select a plugin
sv_SE: Välj ett tillägg

en: Select a theme
sv_SE: Välj ett tema

en: Select actions to do
sv_SE: Välj åtgärder att utföra

en: Select items to clean
sv_SE: Välj objekt att städa

en: Select items…
sv_SE: Välj objekt...

en: Select one or more tables to view analytics.
sv_SE: Välj en eller flera tabeller för att visa analys.

en: Select tables ...
sv_SE: Välj tabeller...

en: Select the items you want to import or actions to perform
sv_SE: Välj de objekt du vill importera eller åtgärder att utföra

en: Select the scan configuration
sv_SE: Välj sökkonfiguration

en: Select where to display the plugin menu.
sv_SE: Välj var tilläggsmenyn ska visas.

en: Select which tabs to hide or show in the plugin menu.
sv_SE: Välj vilka flikar som ska döljas eller visas i tilläggsmenyn.

en: Selected
sv_SE: Vald

en: Selected options cannot be deleted because they belong to WordPress.
sv_SE: Valda alternativ kan inte tas bort eftersom de tillhör WordPress.

en: Selected tables cannot be deleted because they belong to WordPress.
sv_SE: Valda tabeller kan inte tas bort eftersom de tillhör WordPress.

en: Send this correction anonymously to the plugin server?
sv_SE: Skicka denna korrigering anonymt till tilläggsservern?

en: Server is under maintenance. Please retry again after few minutes
sv_SE: Servern genomgår underhåll. Försök igen om några minuter

en: Set autoload to No
sv_SE: Ställ in autoladdning till Nej

en: Set autoload to Yes
sv_SE: Ställ in autoladdning till Ja

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of options loaded on each page.
sv_SE: Att ställa in autoladdning till Nej kan förbättra prestandan på din webbplats genom att minska antalet alternativ som laddas på varje sida.

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of transients loaded on each page.
sv_SE: Att ställa in autoladdning till Nej kan förbättra prestandan på din webbplats genom att minska antalet transienter som laddas på varje sida.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of options set to autoload.
sv_SE: Att ställa in autoladdning till Ja kan minska prestandan på din webbplats om du har många alternativ inställda på autoladdning.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of transients set to autoload.
sv_SE: Att ställa in autoladdning till Ja kan minska prestandan på din webbplats om du har många transienter inställda på autoladdning.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Show balance
sv_SE: Visa saldo

en: Show filters
sv_SE: Visa filter

en: Show formatted value
sv_SE: Visa formaterat värde

en: Show manual corrections only
sv_SE: Visa endast manuella korrigeringar

en: Show original value
sv_SE: Visa originalvärde

en: Show tables with invalid prefix
sv_SE: Visa tabeller med ogiltigt prefix

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site URL
sv_SE: Webbplatsens URL

en: Site inactive
sv_SE: Webbplats inaktiv

en: Sites
sv_SE: Webbplatser

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Size big than
sv_SE: Storlek större än

en: Skip the queue and get help from the developers faster.
sv_SE: Hoppa över kön och få hjälp från utvecklarna snabbare.

en: Spam comments
sv_SE: Skräppostkommentarer

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin can utilize the CPU before pausing. Try decreasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
sv_SE: Anger varaktigheten (i millisekunder) under vilken tillägget kan utnyttja CPU:n innan det pausas. Prova att minska detta värde om du märker prestandaproblem under sökningar, särskilt i miljöer med delat webbhotell.

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin pauses to allow other processes to utilize the CPU. Try increasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
sv_SE: Anger varaktigheten (i millisekunder) under vilken tillägget pausar för att tillåta andra processer att utnyttja CPU:n. Prova att öka detta värde om du märker prestandaproblem under sökningar, särskilt i miljöer med delat webbhotell.

en: Specifies the maximum execution time for scan operations in seconds. Adjusting this value can help prevent long-running scans from causing timeout issues. Default is 0, which means the plugin will decide the best value.
sv_SE: Anger den maximala exekveringstiden för sökoperationer i sekunder. Att justera detta värde kan hjälpa till att förhindra att långvariga sökningar orsakar problem med timeout. Standard är 0, vilket innebär att tillägget bestämmer det bästa värdet.

en: Specifies the number of lines to process in each batch when reading files. Adjusting this value can help optimize performance and memory usage.
sv_SE: Anger antalet rader som ska bearbetas i varje batch vid läsning av filer. Att justera detta värde kan hjälpa till att optimera prestanda och minnesanvändning.

en: Specifies the number of rows to process in each batch when reading database tables. Reducing this value can help optimize performance and memory usage when dealing with large tables.
sv_SE: Anger antalet rader att bearbeta i varje batch när databastabeller läses. Att minska detta värde kan hjälpa till att optimera prestanda och minnesanvändning när man hanterar stora tabeller.

en: Specifies the size (in kilobytes) of the content chunk read from a file in each iteration. Reducing this value may help prevent memory issues when processing large files.
sv_SE: Anger storleken (i kilobyte) på innehållsblocket som läses från en fil i varje iteration. Att minska detta värde kan hjälpa till att förhindra minnesproblem vid bearbetning av stora filer.

en: Standard plan
sv_SE: Standard-plan

en: Start a scan for cron jobs
sv_SE: Starta en sökning efter cron-jobb

en: Start a scan for options
sv_SE: Starta en sökning efter alternativ

en: Start a scan for post meta
sv_SE: Starta en sökning efter inläggs-meta

en: Start a scan for tables
sv_SE: Starta en sökning efter tabeller

en: Start a scan for transients
sv_SE: Starta en sökning efter transienter

en: Start a scan for user meta
sv_SE: Starta en sökning efter användar-meta

en: Start date cannot be after end date.
sv_SE: Startdatum kan inte vara efter slutdatum.

en: Start date:
sv_SE: Startdatum:

en: Start the scan
sv_SE: Starta sökningen

en: Start time
sv_SE: Starttid

en: Starter plan
sv_SE: Starter-plan

en: Step 1
sv_SE: Steg 1

en: Step 2
sv_SE: Steg 2

en: Step 3
sv_SE: Steg 3

en: Step 4
sv_SE: Steg 4

en: Stop the scan
sv_SE: Stoppa sökningen

en: Stopping scan...
sv_SE: Stoppar sökning...

en: Submenu under tools
sv_SE: Undermeny under verktyg

en: Submit your verified corrections to improve global scan accuracy.
sv_SE: Skicka in dina verifierade korrigeringar för att förbättra den globala sökprecisionen.

en: Success!
sv_SE: Lyckades!

en: Successful
sv_SE: Lyckades

en: Successfully saved!
sv_SE: Sparades framgångsrikt!

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Supported
sv_SE: Stöds

en: Synchronize balance
sv_SE: Synkronisera saldo

en: Synchronizing your balance...
sv_SE: Synkroniserar ditt saldo...

en: System info
sv_SE: Systeminfo

en: Table name
sv_SE: Tabellnamn

en: Table size
sv_SE: Tabellstorlek

en: Table status
sv_SE: Tabellstatus

en: Tables
sv_SE: Tabeller

en: Tables added
sv_SE: Tillagda tabeller

en: Tables added on:
sv_SE: Tabeller tillagda den:

en: Tables analytics
sv_SE: Tabellanalys

en: Tables count
sv_SE: Antal tabeller

en: Tables count chart
sv_SE: Diagram över antal tabeller

en: Tables deleted
sv_SE: Raderade tabeller

en: Tables deleted on:
sv_SE: Tabeller raderade den:

en: Tables growth analytics
sv_SE: Analys av tabelltillväxt

en: Tables size charts
sv_SE: Diagram över tabellstorlek

en: Target specific sub-sites when reviewing or cleaning data.
sv_SE: Rikta in dig på specifika underwebbplatser när du granskar eller städar data.

en: Task name
sv_SE: Uppgiftsnamn

en: Task to delete: %s
sv_SE: Uppgift att radera: %s

en: Term ID
sv_SE: Term-ID

en: Term order
sv_SE: Termordning

en: Term taxonomy ID
sv_SE: Termtaxonomi-ID

en: The Free and old Pro versions can be uninstalled since you are using the newest Premium version
sv_SE: Gratis- och den gamla Pro-versionen kan avinstalleras eftersom du använder den senaste Premium-versionen

en: The Free version can be uninstalled since you are using the Premium version
sv_SE: Gratisversionen kan avinstalleras eftersom du använder Premium-versionen

en: The Log file is not readable or does not exist.
sv_SE: Loggfilen är inte läsbar eller existerar inte.

en: The cron jobs below have no registered actions. Review and delete those that are obsolete.
sv_SE: Cron-jobben nedan har inga registrerade åtgärder. Granska och ta bort de som är föråldrade.

en: The following operations are only available in the premium version and will not be cleaned:
sv_SE: Följande åtgärder är endast tillgängliga i premiumversionen och kommer inte att rensas:

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the premium version is active.
sv_SE: Gratisversionen av Advanced DB Cleaner har inaktiverats eftersom premiumversionen är aktiv.

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the pro version is active.
sv_SE: Gratisversionen av Advanced DB Cleaner har avaktiverats eftersom Pro-versionen är aktiv.

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
sv_SE: Nyckeln du angav tillhör ett paket, vänligen använd den produktspecifika licensnyckeln.

en: The local scan results will be transmitted to a remote database to enhance the accuracy of results and provide more detailed information about the items. No sensitive data is sent.
sv_SE: De lokala sökresultaten kommer att överföras till en fjärrdatabas för att förbättra resultatens noggrannhet och ge mer detaljerad information om objekten. Inga känsliga data skickas.

en: The log file cannot be loaded since its size exceeds the limit. You can access it directly via: %s
sv_SE: Loggfilen kan inte läsas in eftersom dess storlek överskrider gränsen. Du kan komma åt den direkt via: %s

en: The most advanced Database Cleaner for WordPress. Clean database by deleting orphaned items such as old "revisions", "old drafts", optimize database, and more.
sv_SE: Det mest avancerade verktyget för databasrensning för WordPress. Rensa databasen genom att radera föräldralösa objekt såsom gamla "revisioner", "gamla utkast", optimera databasen och mer.

en: The old Pro version can be uninstalled since you are using the newest Premium version
sv_SE: Den gamla Pro-versionen kan avinstalleras eftersom du använder den senaste Premium-versionen

en: The optimization reorganizes the physical storage of table data to reduce storage space and improve efficiency when accessing the table
sv_SE: Optimeringen reorganiserar den fysiska lagringen av tabelldata för att minska lagringsutrymmet och förbättra effektiviteten vid åtkomst till tabellen

en: The plugin or theme the item belongs to, determined after running a scan. If uncertain, an estimated likelihood (%) is shown, the higher the percentage, the more likely the item belongs to that plugin/theme.
sv_SE: Tillägget eller temat objektet tillhör, fastställt efter körning av en sökning. Om osäkert visas en uppskattad sannolikhet (%). Ju högre procentandel, desto mer sannolikt är det att objektet tillhör det tillägget/temat.

en: The plugin will begin by scanning items against your local files, then it will anonymously send the scan results to a secure remote database for more accurate results.
sv_SE: Tillägget börjar med att skanna objekt mot dina lokala filer, sedan skickar det anonymt sökresultaten till en säker fjärrdatabas för mer exakta resultat.

en: The plugin will only scan your items against your local files; no data will be sent to the remote database.
sv_SE: Tillägget skannar endast dina objekt mot dina lokala filer; inga data skickas till fjärrdatabasen.

en: The pro version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the newest premium version is active.
sv_SE: Pro-versionen av Advanced DB Cleaner har inaktiverats eftersom den nyaste premiumversionen är aktiv.

en: The remote database cannot scan such a large number of items. Contact the plugin developer for more information.
sv_SE: Fjärrdatabasen kan inte skanna ett så stort antal objekt. Kontakta utvecklaren av tillägget för mer information.

en: The remote scan is a powerful feature that enhances largely the accuracy of the scan results. Since it costs ongoing charges to maintain, it is not included in the lifetime plan. There are two ways to use it:
sv_SE: Fjärrskanningen är en kraftfull funktion som avsevärt förbättrar noggrannheten i skanningsresultaten. Eftersom den medför löpande kostnader att underhålla ingår den inte i livstidspaketet. Det finns två sätt att använda den:

en: The remote server is being prepared for maintenance. Please try again later.
sv_SE: Fjärrservern förbereds för underhåll. Vänligen försök igen senare.

en: The remote server is under maintenance. Please try again later.
sv_SE: Fjärrservern genomgår underhåll. Vänligen försök igen senare.

en: The retention by items is available in the premium version.
sv_SE: Retension per objekt är tillgängligt i premiumversionen.

en: The scan allows the identification of the plugins or themes to which the items belong.
sv_SE: Sökningen möjliggör identifiering av de tillägg eller teman som objekten tillhör.

en: The scan cannot start!
sv_SE: Sökningen kan inte starta!

en: The scan process identifies to which plugin/theme a table, option, or other element belongs. You can customize this process using the scan settings below.
sv_SE: Sökprocessen identifierar vilket tillägg/tema en tabell, alternativ eller annat element tillhör. Du kan anpassa denna process med hjälp av sökinställningarna nedan.

en: The scan will attempt to find exact matches for items names in the previously collected files.
sv_SE: Sökningen kommer att försöka hitta exakta matchningar för objektnamn i de tidigare insamlade filerna.

en: The scan will identify which plugins or themes your items are associated with
sv_SE: Sökningen identifierar vilka tillägg eller teman dina objekt är associerade med

en: The server is scanning your items...
sv_SE: Servern söker igenom dina objekt...

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Themes cron jobs
sv_SE: Tema-cron-jobb

en: Themes items
sv_SE: Temaobjekt

en: Themes meta
sv_SE: Tema-meta

en: Themes options
sv_SE: Temaalternativ

en: Themes tables
sv_SE: Tematabeller

en: Themes transients
sv_SE: Tematransienter

en: There is an issue with your license. Please check your license status in the settings.
sv_SE: Det finns ett problem med din licens. Kontrollera din licensstatus i inställningarna.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för %s.

en: This correction will be sent anonymously to our server
sv_SE: Denna korrigering kommer att skickas anonymt till vår server

en: This credit code has already been redeemed. Please close this pop-up and click the 'Refresh credits info' button to refresh your credit balance
sv_SE: Denna kreditkod har redan lösts in. Vänligen stäng denna popup och klick på knappen 'Uppdatera kreditinformation' för att uppdatera din kreditbalans

en: This method uses WordPress native functions for cleanup operations. This ensures compatibility with WordPress but may be slower. For example, when deleting trashed posts, this method will trigger all associated hooks and actions to delete related metadata, taxonomies, and other linked data, ensuring a thorough cleanup.
sv_SE: Denna metod använder WordPress inbyggda funktioner för rensningsoperationer. Detta säkerställer kompatibilitet med WordPress men kan vara långsammare. Till exempel, när du tar bort papperskorgsinlägg, kommer denna metod att utlösa alla associerade krokar och åtgärder för att ta bort relaterad metadata, taxonomier och annan länkad data, vilket säkerställer en grundlig rensning.

en: This method uses direct SQL queries for cleanup operations. This can be faster but may bypass some WordPress mechanisms. For example, when deleting trashed posts, this method will directly remove the posts from the database without triggering associated hooks and actions, which may leave related metadata, taxonomies, and other linked data intact and potentially lead to extra orphaned items.
sv_SE: Denna metod använder direkta SQL-frågor för rensningsoperationer. Detta kan vara snabbare men kan kringgå vissa WordPress-mekanismer. Till exempel, när du tar bort papperskorgsinlägg, kommer denna metod direkt att ta bort inläggen från databasen utan att utlösa associerade krokar och åtgärder, vilket kan lämna relaterad metadata, taxonomier och annan länkad data intakt och potentiellt leda till extra föräldralösa objekt.

en: This module tracks plugin and theme activity, including activation, deactivation, and uninstallation, and provides a complete history for debugging and site analysis.
sv_SE: Denna modul spårar aktivitet för tillägg och teman, inklusive aktivering, avaktivering och avinstallation, och ger en komplett historik för felsökning och webbplatsanalys.

en: This will override any manual 'belongs to' corrections you have made. If you are unsure, leave this option disabled.
sv_SE: Detta kommer att åsidosätta eventuella manuella 'tillhör'-korrigeringar du har gjort. Om du är osäker, låt detta alternativ vara inaktiverat.

en: Timeouts occurred:
sv_SE: Timeouter inträffade:

en: Title
sv_SE: Titel

en: To
sv_SE: Till

en: To access it, we created a separate plugin version under an annual pricing model, bundled with the Remote Scan feature and upcoming AI and cloud capabilities. As a lifetime customer, you can benefit from a 50% discount on the first purchase and all renewals (discount available for a limited time).
sv_SE: För att få tillgång till den skapade vi en separat tilläggsversion under en årlig prismodell, paketerad med fjärrskanningsfunktionen och kommande AI- och molnfunktioner. Som livstidskund kan du dra nytta av 50% rabatt på det första köpet och alla förnyelser (rabatten är tillgänglig under en begränsad tid).

en: To optimize
sv_SE: Att optimera

en: To repair
sv_SE: Att reparera

en: Today's usage
sv_SE: Dagens användning

en: Too many items to send due to your server limitation. Trimmed items:
sv_SE: För många objekt att skicka på grund av din serverbegränsning. Trimmade objekt:

en: Total Tasks
sv_SE: Totalt antal uppgifter

en: Total activities
sv_SE: Totala aktiviteter

en: Total columns
sv_SE: Totalt antal kolumner

en: Total credits used:
sv_SE: Totalt antal använda krediter:

en: Total cron jobs
sv_SE: Totalt antal cron-jobb

en: Total disk space wasted by table overhead, which can be recovered by optimizing the table.
sv_SE: Totalt diskutrymme som slösas bort av tabellöverskott, vilket kan återvinnas genom att optimera tabellen.

en: Total forced timeouts:
sv_SE: Totalt antal tvingade timeouter:

en: Total options
sv_SE: Totalt antal alternativ

en: Total post meta
sv_SE: Totalt antal inläggs-meta

en: Total rows
sv_SE: Totalt antal rader

en: Total tables
sv_SE: Totalt antal tabeller

en: Total timeouts:
sv_SE: Totalt antal timeouter:

en: Total transients
sv_SE: Totalt antal transienter

en: Total user meta
sv_SE: Totalt antal användar-meta

en: Track tables rows & columns changes
sv_SE: Spåra ändringar i tabellrader och kolumner

en: Track total DB size and table count over time; drill into daily or monthly changes.
sv_SE: Spåra total DB-storlek och tabellantantal över tid; borra ner i dagliga eller månatliga förändringar.

en: Transient name
sv_SE: Transientnamn

en: Transients
sv_SE: Transienter

en: Transients below are expired. You can safely delete them.
sv_SE: Transienterna nedan har gått ut. Du kan radera dem säkert.

en: Transients with autoload enabled also increase the autoload size. Check the Transients tab as well.
sv_SE: Transienter med autoladdning aktiverat ökar också storleken för autoladdning. Kontrollera fliken Transienter också.

en: Trashed comments
sv_SE: Kastade kommentarer

en: Trashed posts
sv_SE: Kastade inlägg

en: Try changing the filters or search term
sv_SE: Prova att ändra filtren eller söktermen

en: Tune scan depth and resource usage to fit your hosting limits.
sv_SE: Justera sökdjup och resursanvändning för att passa dina värdgränser.

en: Twice daily
sv_SE: Två gånger dagligen

en: Type
sv_SE: Typ

en: Unapproved comments
sv_SE: Ej godkända kommentarer

en: Unauthorized! Insufficient permissions.
sv_SE: Ej auktoriserad! Otillräckliga behörigheter.

en: Unauthorized! You should be logged in.
sv_SE: Ej auktoriserad! Du måste vara inloggad.

en: Uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Uninstall old versions
sv_SE: Avinstallera gamla versioner

en: Uninstall previous versions?
sv_SE: Avinstallera tidigare versioner?

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Unknown error occurred!
sv_SE: Ett okänt fel inträffade!

en: Unknown plan
sv_SE: Okänd plan

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsat

en: Unlimited Automated Tasks
sv_SE: Obegränsat antal automatiska uppgifter

en: Unlimited plan
sv_SE: Obegränsat paket

en: Unlock Addons Activity Timeline
sv_SE: Lås upp tidslinje för tilläggsaktivitet

en: Unlock Advanced Filters
sv_SE: Lås upp avancerade filter

en: Unlock Advanced Filters:
sv_SE: Lås upp avancerade filter:

en: Unlock Cleanup Events Log
sv_SE: Lås upp händelselogg för städning

en: Unlock Database Analytics
sv_SE: Lås upp databasanalys

en: Unlock Premium Automation
sv_SE: Lås upp Premium-automation

en: Unlock Tables Analytics
sv_SE: Lås upp tabellanalys

en: Unlock the Action Scheduler Cleanup
sv_SE: Lås upp Action Scheduler-städning

en: Unselect All
sv_SE: Avmarkera alla

en: Unselect all
sv_SE: Avmarkera alla

en: Unused
sv_SE: Oanvänd

en: Unused comment meta
sv_SE: Oanvända kommentars-meta

en: Unused commentmeta
sv_SE: Oanvända kommentars-meta

en: Unused post meta
sv_SE: Oanvända inläggs-meta

en: Unused postmeta
sv_SE: Oanvända inläggs-meta

en: Unused relationships
sv_SE: Oanvända relationer

en: Unused term meta
sv_SE: Oanvända term-meta

en: Unused termmeta
sv_SE: Oanvända term-meta

en: Unused user meta
sv_SE: Oanvända användar-meta

en: Unused usermeta
sv_SE: Oanvända användar-meta

en: Up to 5 tasks
sv_SE: Upp till 5 uppgifter

en: Update balance
sv_SE: Uppdatera saldo

en: Update task
sv_SE: Uppdatera uppgift

en: Updated successfully!
sv_SE: Uppdaterades framgångsrikt!

en: Updating balance...
sv_SE: Uppdaterar saldo...

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade my license
sv_SE: Uppgradera min licens

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upgrade to Premium
sv_SE: Uppgradera till Premium

en: Upgrade to Premium for the most accurate, safe database cleanup
sv_SE: Uppgradera till Premium för den mest exakta och säkra databasrensningen

en: Upgrade to Premium to scan the items below and identify which plugin or theme they belong to.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att skanna objekten nedan och identifiera vilket tillägg eller tema de tillhör.

en: Upgrade to create unlimited tasks with advanced features.
sv_SE: Uppgradera för att skapa obegränsat antal uppgifter med avancerade funktioner.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive database analytics.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att få tillgång till omfattande databasanalys.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive tables analytics.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att få tillgång till omfattande tabellanalys.

en: Upgrade to the Premium to access detailed logs of your cleanup tasks.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att få tillgång till detaljerade loggar över dina städuppgifter.

en: Upgrade to the Premium to access the addons activity timeline.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att komma åt tidslinjen för tilläggsaktivitet.

en: Upgrade to the Premium to clean up old or unused Action Scheduler data.
sv_SE: Uppgradera till Premium för att städa gamla eller oanvända Action Scheduler-data.

en: Upload Max Filesize
sv_SE: Max filstorlek för uppladdning

en: Uploads folder is not writable. Check permissions.
sv_SE: Uppladdningsmappen är inte skrivbar. Kontrollera behörigheter.

en: Use credits
sv_SE: Använd krediter

en: Use full CPU power
sv_SE: Använd full CPU-kraft

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User meta
sv_SE: Användar-meta

en: Valid prefix
sv_SE: Giltigt prefix

en: Value
sv_SE: Värde

en: Value must be between %1$s and %2$s
sv_SE: Värdet måste vara mellan %1$s och %2$s

en: Value must be between %1$s and %2$s, or 0 for the default value.
sv_SE: Värdet måste vara mellan %1$s och %2$s, eller 0 för standardvärdet.

en: View
sv_SE: Visa

en: View charts by day or month
sv_SE: Visa diagram per dag eller månad

en: View detailed logs for every scheduled task you create.
sv_SE: Visa detaljerade loggar för varje schemalagd uppgift du skapar.

en: View documentation
sv_SE: Visa dokumentation

en: WP cron jobs
sv_SE: WP-cron-jobb

en: WP debug
sv_SE: WP-felsökning

en: WP items
sv_SE: WP-objekt

en: WP meta
sv_SE: WP-meta

en: WP options
sv_SE: WP-alternativ

en: WP tables
sv_SE: WP-tabeller

en: WP transients
sv_SE: WP-transienter

en: We couldn't verify your license. Please check that your license key is active for the current website.
sv_SE: Vi kunde inte verifiera din licens. Vänligen kontrollera att din licensnyckel är aktiv för den nuvarande webbplatsen.

en: We have introduced a new Remote Scan feature, designed to detect orphaned database items with much higher accuracy. Because this feature requires ongoing infrastructure and maintenance costs, %1$sit is not included in the lifetime plan%2$s.
sv_SE: Vi har introducerat en ny funktion för fjärrskanning, utformad för att upptäcka föräldralösa databasobjekt med mycket högre noggrannhet. Eftersom denna funktion kräver löpande infrastruktur- och underhållskostnader, %1$singår den inte i livstidspaketet%2$s.

en: Webserver
sv_SE: Webbserver

en: When enabled, the plugin will utilize the full CPU power during scans, which may lead to faster scan times but could impact server performance. Disabling this option will make the plugin use less CPU, potentially reducing performance impact on your server during scans.
sv_SE: När det är aktiverat kommer tillägget att utnyttja full CPU-kraft under sökningar, vilket kan leda till snabbare söktider men kan påverka serverns prestanda. Att inaktivera detta alternativ gör att tillägget använder mindre CPU, vilket potentiellt minskar prestandapåverkan på din server under sökningar.

en: Where to find my credit codes?
sv_SE: Var hittar jag mina kreditkoder?

en: Where to track my credits usage?
sv_SE: Var spårar jag min kreditförbrukning?

en: Who uses this item?
sv_SE: Vem använder detta objekt?

en: Will not be cleaned
sv_SE: Kommer inte att rensas

en: WordPress core
sv_SE: WordPress-kärnan

en: WordPress file system API is not initialized.
sv_SE: WordPress filsystems-API är inte initierat.

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You are at position %d in the queue.
sv_SE: Du är på position %d i kön.

en: You are now using the newest premium version of the plugin, would you like to import your data from the previous version?
sv_SE: Du använder nu den nyaste premiumversionen av tillägget, vill du importera dina data från den tidigare versionen?

en: You are on the %s.
sv_SE: Du är på %s.

en: You can edit the scan results to correctly associate items with their respective plugins or themes if you are certain of their belonging.
sv_SE: Du kan redigera sökresultaten för att korrekt associera objekt med deras respektive tillägg eller teman om du är säker på deras tillhörighet.

en: You can save:
sv_SE: Du kan spara:

en: You can upgrade to the full Version 4, which includes the Remote Scan and Cloud features, available on an annual subscription.
sv_SE: Du kan uppgradera till den fullständiga version 4, som inkluderar funktionerna Fjärrskanning och Moln, tillgänglig via en årlig prenumeration.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to start recording addon activities.
sv_SE: Du har inaktiverat denna modul. Aktivera den i inställningarna för att börja registrera aktiviteter för tillägg.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to track database changes.
sv_SE: Du har inaktiverat denna modul. Aktivera den i inställningarna för att spåra databasändringar.

en: You don't have any tasks matching the selected filter.
sv_SE: Du har inga uppgifter som matchar det valda filtret.

en: You don't have enough credits to send additional remote requests.
sv_SE: Du har inte tillräckligt med krediter för att skicka ytterligare fjärrförfrågningar.

en: You have %d remaining credits to use.
sv_SE: Du har %d återstående krediter att använda.

en: You have been using %s for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
sv_SE: Du har använt %s i mer än 1 vecka. Skulle du kunna tänka dig att ägna några sekunder åt att ge det ett 5-stjärnigt betyg på WordPress? Tack på förhand :)

en: You have been using the "Advanced DB Cleaner" for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
sv_SE: Du har använt "Advanced DB Cleaner" i mer än 1 vecka. Skulle du kunna tänka dig att ägna några sekunder åt att ge det ett 5-stjärnigt betyg på WordPress? Tack på förhand :)

en: You have chosen to submit your manual corrections to the plugin server. To change this, please navigate to the plugin settings page
sv_SE: Du har valt att skicka dina manuella korrigeringar till tilläggsservern. För att ändra detta, vänligen navigera till tilläggets inställningssida

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset or upgrade your license for a higher limit.
sv_SE: Du har nått din dagliga gräns för förfrågningar till fjärrservern. Vänta tills dina krediter återställs eller uppgradera din licens för en högre gräns.

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset.
sv_SE: Du har nått din dagliga begränsning för fjärrserverförfrågningar. Vänligen vänta på att dina krediter återställs.

en: You have used all your total credits. Buy more credits or redeem a credit code to continue using the remote scan.
sv_SE: Du har använt alla dina totala krediter. Köp fler krediter eller lös in en kreditkod för att fortsätta använda fjärrskanningen.

en: You manually corrected this items!
sv_SE: Du korrigerade dessa objekt manuellt!

en: You must first activate your plugin license before redeeming a credit code.
sv_SE: Du måste först aktivera din tilläggslicens innan du kan lösa in en kreditkod.

en: You must first activate your plugin license before synchronizing your balance.
sv_SE: Du måste först aktivera din tilläggslicens innan du synkroniserar ditt saldo.

en: You're using the Free version
sv_SE: Du använder gratisversionen

en: You're using the Premium version
sv_SE: Du använder premiumversionen

en: Your "Advanced DB Cleaner Pro" has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
sv_SE: Din "Advanced DB Cleaner Pro" har uppgraderats till version 4.x, en större uppdatering med en ny arkitektur, ett omdesignat gränssnitt och många nya funktioner.

en: Your %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
sv_SE: Din %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s har uppgraderats till version 4.x, en större uppdatering med en ny arkitektur, ett omdesignat gränssnitt och många nya funktioner.

en: Your autoload size (%1$s) exceeds your WordPress recommendation (%2$s). Reducing it may improve performance.
sv_SE: Din Autoload-storlek (%1$s) överskrider din WordPress-rekommendation (%2$s). Att minska den kan förbättra prestandan.

en: Your balance has been synchronized.
sv_SE: Ditt saldo har synkroniserats.

en: Your license does not match this product. Please deactivate and enter a valid license key for Advanced Database Cleaner.
sv_SE: Din licens matchar inte denna produkt. Avaktivera och ange en giltig licensnyckel för Advanced Database Cleaner.

en: Your license has been disabled. Please note that this license will no longer receive updates. (contact support if you think this is a mistake)
sv_SE: Din licens har inaktiverats. Observera att denna licens inte längre kommer att ta emot uppdateringar. (kontakta supporten om du tror att detta är ett misstag)

en: Your license has expired. Please renew it to continue receiving updates and support. Click the 'My Account' link below to access your account and renew your license.
sv_SE: Din licens har gått ut. Vänligen förnya den för att fortsätta ta emot uppdateringar och support. Klicka på länken 'Mitt konto' nedan för att komma åt ditt konto och förnya din licens.

en: Your license is expiring soon. It should automatically renew if your payment method is valid.
sv_SE: Din licens går ut snart. Den bör förnyas automatiskt om din betalsätt är giltig.

en: Your license is inactive for this site. Please deactivate it and activate it again.
sv_SE: Din licens är inaktiv för denna webbplats. Avaktivera den och aktivera den igen.

en: Your license is invalid. Please deactivate and enter a valid license key.
sv_SE: Din licens är ogiltig. Avaktivera och ange en giltig licensnyckel.

en: Your license is not active for this URL.
sv_SE: Din licens är inte aktiv för denna URL.

en: Your license key has been deactivated.
sv_SE: Din licensnyckel har avaktiverats.

en: Your license key has been disabled.
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats.

en: Your license key has expired.
sv_SE: Din licensnyckel har gått ut.

en: Your license key has reached its activation limit. Please deactivate it on any unused sites to be able to use it again, or consider upgrading your license to allow more activations.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns. Vänligen avaktivera den på eventuella oanvända webbplatser för att kunna använda den igen, eller överväg att uppgradera din licens för att tillåta fler aktiveringar.

en: Your license key is invalid.
sv_SE: Din licensnyckel är ogiltig.

en: [Filter applied]
sv_SE: [Filter tillämpat]

en: [In main site]
sv_SE: [På huvudwebbplatsen]

en: [Server time]
sv_SE: [Servertid]

en: [scan]
sv_SE: [sök]

en: canceled
sv_SE: avbruten

en: check logs
sv_SE: kontrollera loggar

en: complete
sv_SE: slutförd

en: corrected items:
sv_SE: korrigerade objekt:

en: day
sv_SE: dag

en: days
sv_SE: dagar

en: failed
sv_SE: misslyckad

en: files
sv_SE: filer

en: hour
sv_SE: timme

en: hours
sv_SE: timmar

en: in total
sv_SE: totalt

en: item | items
sv_SE[0]: objekt
sv_SE[1]: objekt

en: items cleaned
sv_SE: objekt städade

en: items selected
sv_SE: objekt valda

en: items to clean up
sv_SE: objekt att städa

en: just now
sv_SE: precis nu

en: mins
sv_SE: min

en: month
sv_SE: månad

en: months
sv_SE: månader

en: more
sv_SE: mer

en: never
sv_SE: aldrig

en: oEmbed caches
sv_SE: oEmbed-cachar

en: of
sv_SE: av

en: of data
sv_SE: av data

en: orphaned
sv_SE: föräldralös

en: per post
sv_SE: per inlägg

en: sec
sv_SE: sek

en: secs
sv_SE: sek

en: skipped
sv_SE: hoppades över

en: upgrade
sv_SE: uppgradera

en: view
sv_SE: visa

en: week
sv_SE: vecka

en: weeks
sv_SE: veckor

en: with invalid prefix
sv_SE: med ogiltigt prefix

en: year
sv_SE: år

en: years
sv_SE: år
